میز شیشه ای خم

میز شیشه‌ای خم

میزهای شیشه‌ای خم قابل استفاده در ادارات، مطب‌ها و منازل می‌باشد. جهت آشنایی با انواع این میزها مقاله زیر را از دست ندهید.

محتوای جدول

چرا میز شیشه‌ای خمیده؟

قدمت شیشه‌های خم به اوایل قرن نوزدهم میلادی و با روی کار آمدن کوره‌های داغ کننده افقی برمی‌گردد. این صنعت یکی از صنایع پرطرفدار شیشه‌سازی در ۸۰سال اخیر به دلیل افزایش استحکام و مقاومت در برابر ضربه در ایران می‌باشد. میزهای شیشه‌ای خم زیبایی دکوراسیون منازل را بیشتر خواهد کرد. در ادامه با انواع میزها با شیشه‌های خم آشنا خواهید شد. جهت سفارش میز شیشه‌ای خمیده در طرح‌ و رنگ متناسب با نظر شما با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید:

انواع میز با شیشه‌های خم

از شیشه‌های خم برای تولید انواع میزهای جلومبلی، عسلی، ناهارخوری، میز کنفرانس، تلویزیون و میزهای اداری استفاده می‌شود. ضخامت این شیشه‌ها معمولا ۱۶میل و ۲۰ میل می‌باشد.

میز جلومبلی و عسلی

میز جلومبلی و عسلی

میزهای جلومبلی با دو خم قائم و زاویه‌دار در رنگ‌های بی‌رنگ، دودی و شامپاینی تولید می‌شود. این رنگ‌ها متناسب با رنگ مبلمان انتخاب خواهدشد. به میزهای کوچکی که بین مبل‌ها قرار می‌گیرد عسلی گفته‌می‌شود. این میزها نیز با استفاده از شیشه خم جلوه خاصی به دکوراسیون منازل می‌دهد. میزهای جلومبلی و عسلی می‌تواند به صورت تمام‌شیشه و یا ترکیبی از شیشه با چوب و یا فلز باشد .میزهای شیشه‌ای عسلی به میز عسلی شیشه‌ای کریستال، میز عسلی شیشه‌ای رنگی، میز عسلی شیشه‌ای طرح‌دار، میز عسلی شیشه‌ای مات و میز عسلی شیشه‌ای اسیدکاری شده تقسیم‌بندی می‌شود.

میز اداری

انواع میز اداری

میزهای اداری با شیشه‌های خم نیز همانند سایر مدل‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف قابل سفارش می‌باشد. لبه قوس‌دار میزهای شیشه‌ای امکان کارکردن راحت و عدم خسته‌شدن مچ‌دست در ساعت‌های طولانی را فراهم می‌کند. لازم به ذکر است اگر قصد استفاده از کامپیوتر بر روی میزهای اداری  را دارید باید شیشه‌ای با ضخامت بیشتر را انتخاب کنید تا تحمل وزن وسیله سنگین را داشته باشد.

 

 

میز کنفرانس

میز شیشه‌ای کنفرانس

میزهای شیشه‌ای کنفرانس به دو دسته لیزری و خم دسته‌بندی می‌شود که میز کنفرانس با شیشه خم پرطرفدارتر می‌باشد. ضخامت استاندارد برای این میزها ۲۰میل می‌باشد.

میز ناهارخوری

میز شیشه‌ای ناهارخوری

یکی از پرکاربردترین میزهای شیشه‌ای خم میز شیشه‌ای ناهارخوری می‌باشد. این میزها قابل سفارش در اندازه‌های ۲ نفره و بیشتر خواهد بود.ا شکال‌ مختلف مستطیل، بیضی، مربع و دایره بسته به سلیقه شما با زیبایی خیره‌کننده تولید می‌شود.

میز تمام شیشه‌ای تلویزیون

برای میزهای شیشه‌ای تلویزیون استفاده از شیشه‌های خم به صورت انفرادی و یا ترکیب با چوب به همراه طبقات نیز توصیه می‌شود. ویژگی این شیشه‌ها تحمل وزن بالا می‌باشد. جنس شیشه مورد‌استفاده در میزهای شیشه‌ای تلویزیون تمام سکوریت یا نیمه‌سکوریت می‌باشد.

میز منشی

میز منشی و پرزنتور

کانتینر پذیرش و میز منشی یکی از دکوراسیون‌های اصلی مطب‌های دکتر و اداره‌ها می‌باشد. این میزها قابل سفارش در رنگ و طرح متناسب با دیزاین مکان می‌باشد. زیبایی در این نوع میزها بسیار اهمیت دارد.

میز مجری

میزهای شیشه‌ای مجری

این میزها ساده و در ابعاد کوچک تولید خواهد شد. ضخامت این میزها به دلیل کاربرد کم بسیار کمتر از سایر میزها خواهد بود.

مزایای میزهای شیشه‌ای خم

  1. زیبایی منحصربه فرد به دلیل ایجاد قوس و انحنا در لبه میز
  2. کار راحت‌تر به دلیل منحنی‌بودن لبه میز خصوصا در میزهای اداری
  3. قابل سفارش در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف
  4. تولید در سایزهای متنوع با توجه به نیاز مشتری
  5. دوام طولانی و استحکام زیاد
  6. پاک‌کردن راحت
  7. شفافیت زیاد
نحوه ساخت انواع میزهای شیشه ای خمیده

نحوه ساخت انواع میز شیشه‌ای خمیده

شیشه‌های معمولی پس از برش توسط دستگاه CNC داخل کوره مخصوص قرار گرفته و پس از ذوب شدن سطحی خمیر شیشه‌ای درون قالبی از پیش داغ شده قرارگرفته و در نهایت هردو را در کوره‌های مخصوص در دمای ۷۰۰درجه‌سانتی‌گراد قرار می‌دهند. پس از آنکه شیشه خمیری‌، شکل قالب را به خود گرفت دمای کوره را کاهش‌داده تا شیشه به مرور سرد شود.

سندبلاست روی شیشه های خمیده

چاپ و سندبلاست روی میز شیشه‌ای

به فرآیند مات‌کردن شیشه توسط دستگاه‌های مخصوص با استفاده از ماسه سندبلاست می‌گویند. از این روش برای زیبایی میزهای شیشه‌ای و عدم لیزخوردن وسایل روی شیشه استفاده می‌کنند. هم‌چنین برای چاپ طرح‌های مختلف بر روی میزهای شیشه‌ای از دستگاه چاپ استفاده می‌کنند. این طرح‌ها می‌تواند ساده یا چندوجهی و در رنگ‌های محتلف باشد.

جهت آشنایی بیشتر با این تکنیک حتما مقاله سندبلاست شیشه درمشهد را مطالعه کنید

طرح‌های کریستالی روی میز شیشه‌ای

طرح‌های کریستالی بر روی شیشه‌هایی با ضخامت ۱۰میل برای میزهایی با طول کمتر از ۲متر و عرض کمتر از ۱۲۰سانتی‌متر و ۲۰میل برای میزهایی با پایه‌های سنگی و فلزی قابل اجرا خواهد بود. تفاوت این تکنیک با سایر روش‌ها این است که هرچه ضخمات شیشه‌ها بیشتر باشد شفافیت و زیبایی میز بیشتر خواهد شد.

استحکام میزهای شیشه‌ای

این نکته در مورد استحکام میزهای شیشه‌ای منحنی ضروری‌است که میزهایی که به صورت طولی خمیده می‌شوند دوام و استحکام بیشتری از میزهایی که به صورت عرضی خمیده می‌شوند دارند.

ایران سومین کشور در صنعت شیشه سازی

جایگاه ایران در صنعت شیشه‌سازی

با تلاش بی‌وقفه صنعت‌گران در حوزه صنعت، ایران به یکی از قطب‌های اصلی صنعت شیشه در خاورمیانه تبدیل شده‌است. ایران در وارادت شیشه به خودکفایی کامل رسیده و به بیش از ۵۰کشور جهان شیشه صادر می‌کند. لازم به ذکر است نام ایران جزو ۳کشور برتر صنعت شیشه‌سازی پس از چین و آمریکا قرار دارد. هم‌چنین گفته‌شده در ایران نزدیک به ۶۳۰۰۰۰هزار نیرو مشغول به کار هستند. ایران توانسته با راه‌اندازی ۱۰کارخانه شیشه‌سازی روزانه در هر کارخانه ۵۰هزارمترمربع شیشه تولید کند. در حال حاضر کشورهای عربستان، عراق، افغانستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس، آسیای‌میانه، ترکیه، هند و اروپا از خریداران اصلی شیشه از ایران هستند.

نحوه سفارش انواع شیشه خم در مشهد

نحوه سفارش انواع شیشه خم در مشهد

جهت سفارش انواع شیشه خم با شماره‌گیری تلفن‌های زیر و ثبت سفارش مشاورین ما در کم‌ترین زمان به محل شما اعزام شده و با اندازه‌گیری‌دقیق و مشاوره اصولی شما را راهنمایی می‌کنند. پس از اتمام اندازه‌گیری متخصصین دوره‌دیده نسبت به ساخت قطعه اقدام کرده و پس از نصب تمامی خدمات شامل گارانتی ۳۶ماهه خواهد شد. جهت آشنایی با انواع مدل‌های مختلف شیشه خم مقاله شیشه خم در مشهد را از دست ندهید.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*